Pilates Reformer


Seznamte se s Pilates Reformer

reformer top fitness uherske hradiste4

Top Fitness je jediné studio ve Zlínském kraji, kde si můžete zacvičit na jedinečných Pilates strojích.V našem fitness centru bychom Vás rádi seznámili s metodou cvičení Pilates,     o které jste možná ještě neslyšeli. Jak jistě víte, toto cvičení se většinou provádí na podložkách. U nás si však můžete vyzkoušet pilates REFORMER . Jedná se o přístroje pro cvičení s pružným odporem.


Tato metoda je až pětkrát účinnější než klasické cvičení Pilates na podložkách a pomůže Vám bezpečnou, zábavnou a efektivní formou dosáhnout dokonalé postavy.

Stroje Pilates jsou zde od toho, aby cviky udělaly snadnějšími, navedly tělo do správného pohybu a zapojily ty správné svaly. Úspěch tohoto cvičení je zaručen proměnlivým odporem pružin, které jsou na „reformerech" uchyceny. Cvičení bude probíhat ve skupinách s maximálním počtem čtyř klientů, což zajišťuje našemu instruktorovi plnou kontrolu nad individuálními potřebami každého návštěvníka. Při tréninku se můžeme zaměřit na problémové partie a jejich zeštíhlení.


Pilates Reformer funguje na principu přitahování se, kdy zákazník sedí na posuvné reformer top fitness uherske hradiste6 podložce a používá jak nohy, tak i ruce k přitahování nebo odtlačování. K tomuto účelu jsou zde táhla na lankách spojená s pojízdnou podložkou přes kladku nebo kovová hrazda na konci konstrukce. Komfort zajišťuje polštářek a ramenní opěrky. Na Reformeru se dají dělat cviky vleže, vsedě, a dokonce i ve stoje.

 Obecně o Pilates

Dnes velmi populární metodu cvičení zvanou Pilates vymyslel Joseph Hubertus Pilates, který pocházel z Německa. Své první Pilates studio založil v New Yorku ve dvacátých letech minulého století.

  Motto Pilates zní:  „Po 10ti lekcích se budete cítit lépe, po 20ti lekcích budete lépe vypadat a po 30ti lekcích budete mít nové tělo."

Cílem tohoto cvičení je propojit tělo a mysl, lépe pochopit vlastní tělesnou schránku a rozvíjet se ve prospěch zdraví. Tělo se posiluje od samotného středu, čímž se zlepšuje koordinace, rovnováha a flexibilita svalů. Základem jsou pomalé, plynulé cviky, u kterých však záleží na jejich přesném provedení a správném dýchání. To podporuje dobré okysličení svalů a cirkulaci krve. Propracovávají se zádové, břišní a hýžďové svaly. Tím se postupně zlepšuje držení těla, které je pak pružné a odolné, s dlouhými a štíhlými svaly. Cvičení je intenzivní, ale nevyčerpává, naopak energii dodává, protože se procvičuje jak tělo, tak i mysl. Snaží se odbourat naše špatné cvičební návyky, pozvolna se vypracovávají jednotlivé svalové skupiny, až se dosáhne harmonického celku.

Také se u nás cvičí klasické pilates na podložkách ve skupině s maximálně osmi klienty.

 

reformer top fitness uherske hradiste2